Yeni yıla girerken aklımıza kazıdığımız hayat tüyoları

yeni yıla girerken aklımıza kazıdığımız hayat tüyoları

2018’in son saatlerini yaşıyoruz. Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Her yıl yeni yıl türlü umutlar, kimi zaman kayıplar demek. Geçen bir yılın hayatımızdan alıp götürdüklerine üzülürken ya da hayatımıza kattıklarına şükrederken, yeni umutların içinde buluveriyoruz kendimizi. Her sene yeni yıla girerken sayısız güzel dilek, sayısız nasihat alırız çevremizden. Aslında dikkatle baksak, her birimizin hayatı başlı başına nasihatlerle örülü. İşte 2018 de böyle nasihatler bırakıp bunları zihnimize iyice kazıyarak geride kalıyor. 2018in son saatlerini yaşarken bu yazıda Yeni yıla girerken aklımıza kazıdığımız hayat tüyoları konusundan söz edeceğiz.

Yeni yıla girerken aklımıza kazıdığımız hayat tüyoları

1) Herkesi memnun etmeye çalışmayacağız!

İnsanlar çeşit çeşit, türlü türlü. Herkesin ayrı bir huyu, ayrı bir tavrı var. Haliyle herkesi memnun etmek zaten mümkün değil. Ama birçoğumuz çevremizdeki insanları memnun etmeye o kadar odaklanıyoruz ki; bu sırada kendimizi, isteklerimizi, arzularımızı ve en önemlisi kendi karakterimizi geri plana attığımızı fark edemiyoruz bile. Fark ettiğimizdeyse artık çok geç oluyor ve çoğunlukla elimize bir yığın kayıp kalıyor. Tabi ki sevdiğimiz insanların ne düşündükleri ne istedikleri önemsememiz gereken bir şey. Fakat bahsettiğim, bu durumu herkese uygulamamak.

2) Hayatımızda herhangi bir yeri olmayan insanları göz ardı edeceğiz!

Biz onlardan istediğimiz kadar uzak duralım, yine de çevremizde kendi iç kargaşaları yüzünden bizi yıpratmaya çalışan insanlar olacaktır. Duymayacağız, görmeyeceğiz, önemsemeyeceğiz. Yani çok açık ve ortadaki, o insanlar hayatımızın hiçbir alanında hiçbir anlam ifade etmiyor. Bu yüzden kafaya takıp üzülmeye asla değmezler. Biz sevdiklerimizin ve bizi sevenlerin düşüncelerini önemsemekle meşgul olacağız. Onlar da bizi yıpratamadıkları için varsın kendi kendilerini yiyip bitirsinler.

ilginizi çekebilir..  Çikolata krizlerine birebir: Çikolatalı muzlu rulo pasta

3) Umut etmekten vazgeçmeyeceğiz!

Asla! Her zaman umut vardır. Kötü günler yaşıyor olabilir birçoğumuz. Ama nefes almaya devam ediyorsak bir sebebi olmalı. Hayat her zaman iyi değildir, tamam ama her zaman kötü de değildir. Bütün kötü günlerin geride kalacağı günler mutlaka gelecektir. Bu aşamada bize düşen, o günlerin gelmesi için canla başla çalışıp sabır ve umutla beklemektir. Yeni bir günden, yeni bir yıldan asla umudu kesmemek gerek.

4) Sevdiklerimize dört elle sarılacağız!

Hayatımızı güzelleştiren, ona anlam katan insanlar vardır. Bu insanların kıymetini daha fazla bileceğiz. Sevdiklerimize daha sıkı sarılıp, onlar için daha çok vakit yaratacağız. Hayat gelip geçiyor. Vakit varken sevdiklerimizle güzel anılar biriktirmek ve biten her yıldan ellerimize dolu dolu anı bırakmak gerek.

5) İsteklerimiz için çalışacağız!

Hepimizin istekleri, dilekleri, arzuları var. En şanslılarımız için bile bu istekler sadece dilemekle gerçekleşmiyor malesef. Hayallerimiz ve isteklerimiz için yapmamız gereken şey dilemekten ötesi. İsteklerimizin gerçekleşmesi için onun uğrunda çalışmamız, emek harcamamız gerekiyor. Harekete geçmemiz, didinmemiz gerekiyor.

6) Cesur olacağız!

Aslında galiba yeni yıla girerken aklımıza kazıdığımız hayat tüyoları içinde en önemlisi bu. Çünkü diğer tüm maddelerle ilişkili. Öyle ki;

  • İsteklerimizi gerçekleştirecek cesaretimiz yoksa, harekete geçecek gücü asla bulamayız.
  • Hayatımızda kirlilik yaratan insanları hayatımızdan çıkaracak cesaretimiz yoksa onlar tarafından sürekli kemiriliriz.
  • Kendimiz olmaya cesaretimiz yoksa daima başkalarının istediği gibi yaşarız.
  • Umut etmeye cesaretimiz yoksa, yaşama hevesimizi kaybederiz.
  • Sevdiklerimize sevgimizi gösterecek cesaretimiz yoksa onları yavaş yavaş kaybedebiliriz.yeni yıla girerken aklımıza kazıdığımız hayat tüyoları

Özetle;

Bir yılı daha geride bırakırken her şeyden önce daha cesur olup bizi biz yapan her hücremize sıkı sıkı tutunacağız. Boş insanlara, boş uğraşlara ayırdığımız vakti tamamıyla hayatımızdan çıkarıp güzel insanlara güzel uğraşlara odaklanacağız.

ilginizi çekebilir..  Ispanaklı pasta tarifi (porsiyonluk)

2019’un herkese sevgi, umut, mutluluk, cesaret, bağlılık getirmesi dileklerimle… Mutlu yıllar!

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir