Vatanım Sensin 57. bölüm fragmanı yayınlandı mı? 56. bölümde yaşananlar

Oyunculuk, senaryo, teknik kadro… Vatanım Sensin her şeyiyle tam anlamıyla efsane bir dizi. Çok seyrek dizi izleyen biri olarak bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Sanırım hayatımda aksatmadan, bir hafta nasıl geçecek diye düşünerek izlediğim tek dizi. Ve bu hafta yine nefes kesen bir bölümle ekranlardaydı. 55. bölümün son sahnesinde Yüzbaşı Yakup’un hapisten kaçmasına yardımcı olan Miralay Cevdet, Kumandan Filipos’a ifşa olmuştu. Böylesine büyük bir çıkmazla sona eren 55. bölümden sonra; fragmanlarla heyecanı tamamıyla zirveye çıkartan Vatanım Sensin dizisinin bir hafta boyunca merakla beklenen 56. bölümü de muhteşem bir ters köşe ile izleyicisinin nefesini kesti. Haliyle Vatanım Sensin hayranları da dört gözle 57. bölüm fragmanını beklemeye başladı. Peki, 56. bölümde neler yaşandı? 57. bölümde bizi neler bekliyor? Vatanım Sensin 57. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Vatanım Sensin 57. bölüm fragmanı ne zaman yayınlanacak?

Vatanım Sensin 56. bölümde yaşananlarVatanım sensin 57. bölüm fragmanı yayınlandı mı (2)

55. bölümün son sahnesinde Filipos’a ifşa olan Cevdet’in akıbeti ile ilgili endişe duyuluyordu. Fakat 56. bölümde Filipos, Cevdet’i tutuklatmak yerine, göz hapsine alıp onun üzerinden Ankara’nın planlarını öğrenmeyi planladı. Bu amaçla Cevdet’i takip ettirerek, Ankara ile yazışma yaptığı gizli odayı buluyor. Burada bulduğu yarısı yanmış kağıtta, Cevdet’in Ankara’dan, 20 önemli subayın yeni görevleri için transferinin sağlanması gerektiği ile ilgili emir aldığını görüyor. Bunun üzerine araştırma yaparak, İtalya tarafından serbest bırakılan 20 Türk subayının peşine düşüyor. Limanda yunan askeri kılığında bulunan askerleri yakalatıyor.

Vatanım sensin 57. bölüm fragmanı yayınlandı mıÖte yandan askerlerin kaçırılması için kazılan tünel Yunan askeri tarafından fark ediliyor. Bunun üzerine Filipos, Cevdet’e; tüneli kazanlar içerideyken tüneli dinamitletmesini emrediyor. Cevdet emri veriyor. Tüneli kazanlar, Hilal’in arkadaşları Cezmi, Lütfi ve Osman. Bu sırada orada olan ve babasının emri verdiğini ve arkadaşları içerideyken tüneli dinamitlettiğini gören Hilal, arkadaşlarının acısıyla, daha fazla dayanamayarak babası Cevdet’i takip ediyor ve ona silah çekiyor. Vatanım Sensin 56. bölüm aslında final sahnesi olan tam da bu sahnede yeniden başlıyor.

Vatanım Sensin 56. bölüm son sahneVatanım sensin 57. bölüm fragmanı yayınlandı mı (2)

Babasıyla yüzleşen Hilal, içindeki tüm öfkeyi kustuktan sonra silahı babasına doğrulttu. Babasının sakinleştirme telkinlerine aldırış etmeden tüm kararlılığıyla elini tetiğe koydu. Yürek burkan sahnede bu sırada bir sürpriz yaşandı ve içeriye Yüzbaşı Yakup ile birlikte, Cezmi, Lütfi ve Osman girdi. Arkadaşlarını karşısında görünce şok yaşayan Hilal ile birlikte ekran başında bizler de bir şok yaşadık. Öyle ki; Cevdet Filipos’a ifşa olduğundan habersiz değildi. Yakup ile buluştukları binada, Yakup’a; Filipos’un dışarıda olduğunu, ifşa olması halinde kendisini tutuklatmak yerine kullanmak isteyeceğini söyledi. Akabinde de 20 subayın yakalanması da dahil olmak üzere her şeyi kasten planladı. Yani Filipos’un kendisini kullandığını sanmasını sağladı. Böylece Filipos’un dikkatini başka yöne çekerek görevlerini sürdürdü.

Tabi 56. bölüm, birçok yeni soru işaretini de beraberinde getirdi:

1) Hilal hamile mi?

Arkadaşlarının öldüğünü düşünen Hilal baygınlık geçirerek evine getirildi. Yatağında gözlerini açan Hilal, annesiyle konuşurken aniden mide bulantısı ve istifra yaşamaya başladı. Bu da Hilal hamile mi sorusunu getirdi.

2) Cevdet’in akıbeti ne olacak?

20 Türk subayı hapishaneden kaçırıldığında Filipos Cevdet’in kendine oyun oynadığını anlayacak ve Cevdet’i bu kez cezalandırmak isteyecektir. Peki Cevdet bu noktada ne yapacak? İzmir’de mi kalacak yoksa cepheye mi gidecek? Yoksa infaz mı edilecek? Cevdet bu durumdan kurtulabilecek mi?

3) Leon’u göz hapsine alan Aleksi, Leon’un Bolşevik olduğunu öğrenecek mi?

Leon’a karşı zaten alt etme hissiyle dolu olan Aleksi, Leon’u babasının gözünden düşürmek için sürekli bir açığını arıyor. Cevdet’in ifşa olmasıyla bu yönde bir fırsat yakalamış oldu bir bakıma. Babasına Leon’un Cevdet’in ailesine yakınlığından dolayı, onun da şüpheli olabileceğini söyledi. Bunun üzerine Filipos, Leon’u da göz hapsinde tutmaları gerektiğini söyledi. Tabi Aleksi bunun için dünden hazır, haliyle Leon’u olabildiğine sıkıştırma çabasında.

Vatanım Sensin 57. bölüm fragmanı

Vatanım Sensin 57. bölüm fragmanı yayınlandı. Filipos ile Aleksi arasındaki konuşmadan, Leon’un da ifşa olduğu anlaşılıyor. Cevdet ise gerçek üniforması ile görülüyor. Filipos oldukça öfkeli. 57. bölümü heyecanla bekliyoruz. Vatanım Sensin 57. bölüm fragmanı için, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Vatanım Sensin 57. bölüm fragmanı

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir