Negatif Enerjiyi Hayatınızdan Uzaklaştırmak İçin 7 İpucu

Negatif Enerjiyi Uzaklaştırmak İçin
Negatif Enerjiyi Hayatımızdan Uzaklaştırmak için 7 İpucu

Hayatımızı ne kadar her daim kendi kontrolümüzde tutmaya çalışsak da, negatif insanlar, negatif ilişkiler, negatif olaylar ve negatif bir çok faktörden dolayı maalesef bu konuda her zaman başarılı olamıyoruz. Gerek bazı seçimlerimiz, gerek bazı tavizlerimiz, gerekse tavizsizliklerimiz negatif durumlar yaşamamız üzerinde etkili olabiliyor. Bazen bir sihirli değnek edinip, her şeyi bir çırpıda olumlu hale getirivermek istiyoruz. İşte tam da bu noktada hemen kendinize dönün, aradığınız sihirli değnek sizin zihninizde çünkü. Düşünce ve yaklaşımlarınızda yapacağınız birkaç değişiklikle hayatınızdaki negatiflikleri hayatınızdan kolayca uzaklaştırmanız mümkün. Peki, neler yapabilirsiniz? 7 ipucu ile inceleyelim.

Negatif Enerjiyi Hayatınızdan Uzaklaştırmak İçin:

1) Önceliklerinizi Gözden Geçirin!

Hayatımızı belki en çok sekteye uğratan engellerden biridir, yanlış öncelik düzenlemelerimiz. Sizin öncelikleriniz nasıl? Genellikle ilk önceliğimiz, sonu gelmeyen işlerimiz oluyor. Fakat şu bir gerçek ki, ne yaparsak yapalım, ne kadar didinirsek didinelim, yapılacaklar listesi denen şeyin sonu yok. Bu yüzden gerçek zorunluluklar dışında, kendinizi heba etmeyin. İlk önceliğiniz ‘siz’ olun. Siz iyi, mutlu ve sağlıklı olamazsanız, sevdikleriniz de olamazlar unutmayın.

2) Hayatınızdaki Negatifliklerden Şikayet Etmeyi Bırakın ve Bu Konuda Bir Şeyler Yapın!

Hayır, tabi ki dertleşeceğiz. Fakat dertleşmekten ibaret bırakmayı da bileceğiz. Aksi halde siz onlara odaklandıkça, negatif enerjiyi daha çok hayatınıza çekersiniz. Hayatta her şey ne yazık ki her zaman istediğimiz gibi gitmeyebiliyor. Yapmamız gereken ise, hoşlanmadığımız durumlardan sürekli şikayet etmek yerine, bu durumların çözümlerine odaklanmak olmalıdır. Kısa vadede her zaman sonuç alamayabilirsiniz belki, fakat en azından bir iki adım ilerlersiniz ve uzun vadede mutlaka sonuca ulaşırsınız. Oysa yalnızca durup şikayet etmek sizi bir tık dahi ileri götürmeyecektir.

ilginizi çekebilir..  Hayata karşı daima güçlü olmak için...

3) Söyleyeceklerinizi Doğru Seçin!

Dilin kemiği yoktur derler ya, doğru… Bazen verdiğimiz değeri hak eden kişileri yok yere kırabiliyorken, bazen de hayatımızda birer fazlalıktan ibaret olan kişileri başımıza daha çok sarabiliyoruz. Her iki durum da negatif enerjiyi çeker. Bu yüzden söyleyeceklerimizi iyi tasarlamalı, net söylemeliyiz. Keza bunu sadece ikili ilişkiler için değil, hayatımızın her alanında uygulamamız gerek. Mesela işimizle ilgili konularda da; daima doğru, net ve açık konuşmalıyız ve söyleyeceklerimizi doğru seçmeliyiz.

4) Doğru Kişilerle Doğru İlişkiler Kurmaya Çalışın!

Her durumda, her şartta yanınızda kalmayı seçen insanlar vardır; onları kaybetmemeye çalışın. Hayatınıza her daim negatif enerji taşıyan insanlardan ise arkanıza bakmadan uzaklaşın. Sorunlu insanlar, hayatınıza yalnızca sorun çeker. Size gerçekten değer veren insanlar ise, size kendinizi iyi hissettirir, keyif verir. Bu da hayatınızdaki negatif enerjiyi uzaklaştırıp yerine pozitif enerji çeker. Size iyi hissettiren insanlarla olun! Doğru insanlarla doğru iletişim kurmaya çalışın. Bir sonraki yazıda ‘Sağlıklı bir iletişim için kaçınmanız gereken davranışlar’ başlığı altında inceleyeceğimiz içerik, bu konuda yardımcı olabilir.

5) Sağlıklı Sınırlar Koyun!

Siz bir bireysiniz. Kendinize ait düşünceleriniz, fikirleriniz, beğenileriniz var. Bunları yok saymak isteyecek kişilerle mutlaka karşılaşırsınız. Böyle bir karşılaşmada bu kişiler karakterinizi manipüle etmek için çabalarlar. Böyle kişilere asla tavizkar davranmayın. Bu kişilere karşı kesin çizgilerle belirlediğiniz sınırlarınız olsun ve bunu aşmalarına asla izin vermeyin.

Bunun aksine çevrenizdeki pozitif insanları da korumaya çalışın, gereksiz sınırlarla aranıza duvarlar örüp kendinizden uzaklaştırmayın.

Yani, negatif durumlardan uzak olabilmek için hayatta mutlaka sınırlarınız olmalı. Fakat, burada aslolan bu sınırları sağlıklı şekilde belirleyebilmektir.

6) İşler Yolunda Gitmediğinde Uygulamak Üzere, Mutlaka Bir Eylem Planınız Olsun!

Hayat risklerden ibaret. Arkadaş seçimlerimiz, okul, iş, eş seçimlerimiz, günlük tercihlerimiz, önemli önemsiz konularda alınmış kararlarımız… Hepsi büyüklü küçüklü birer risk almadır aslında.

ilginizi çekebilir..  Bir ilişkide en kabullenilemez hata: aldatma! Neden aldatırlar?

Hiçbirimiz mutsuz olmak için evlenmeyiz, darılmak üzere arkadaş edinmeyiz, bırakmak üzere işe girmeyiz vs. vs… Fakat işte hayatta her zaman her şey istediğimiz gibi gitmeyebiliyor demiştik. Tam da bu yüzden, bu aksiliklere yenik düşmemek ve bir an evvel durumu toparlayabilmek için her zaman bir eylem planımız olmalı. Hayat, hayatımızdaki olumsuzlukları lastik yapıp çekiştirerek boşa harcanamayacak kadar kısa.

7) Hayatınızı Sizin İçin İyi Olanlarla Doldurmaya Bakın!

Negatif durumları, kişileri, olayları, ilişkileri, negatif olan her şeyi hayatınızdan düşünmeden çıkartın ki, size negatif enerji olarak dönmesinler. Bunun yerine size iyi gelen, pozitif enerji veren, mutlu hissettiren insanlara, durumlara, ilişkilere ve size pozitif hissettiren diğer her şeye odaklanın. Hayatınızdaki olumsuzluklardan sıyrılın. Mutluluklara yer açın. Aksi halde ruhunuzdaki kasvetlerden, huzura yer kalmayacaktır.

Bırakın sizi boğan insanları, kimin ne söylediğini, işin nereye gittiğini, neyin ne olduğunu, kimin kim olduğunu. Siz sadece pozitif olana odaklanın. Düşün düşün sonu gelmiyor aksi halde…

You may also like...

9 Responses

 1. Akın dedi ki:

  Özellikle kapalı havalarda negatif enerji çok artıyor bende. Dedikleriniz gerçekten hoş şeyler, dikkate alacam.

 2. Ali dedi ki:

  Bazen bende uzerimde bir negatif enerji oldugunu dusunmuyor degilim. Reen belalari uzerime cekiyorjm

 3. Önder dedi ki:

  Hep aklıma negatif düşünceler aklıma geliyor düzeltemiyorum teşekkürler yazı için.

 4. birsel dedi ki:

  En önemlisi stresten uzak durmak bence

 5. esmeral dedi ki:

  Eğer kafanızdan önce boş beklentileri uzaklaştırısanız moralinizi bomaz negatif enerjiyi de uzaklaştırırsınız

 6. ayşe dedi ki:

  Pozitif düşünmek lazım. Siz negatif düşünürseniz o enerji sizi hiç bırakmaz

 7. Önder dedi ki:

  Negatif enerjiden uzak durmak istiyorsunuz ama o üzerinize geliyor.Bence uzak duramayız hayatımızın bir parçası.

 8. Mehmet dedi ki:

  Negatif enerjiyi uzaklaştırmak adına en önemlisi etrafınızda negatif enerji yayan birisi varsa onu çevrenizden çıkarmak oluyor.

 9. bircan dedi ki:

  ben hayatıma negatif enerji salan kişilerden uzak durmayı deniyorum. bus ekilde ngatif enerjiden uzak duruyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir