Sosyal medya detoksu – 1: Instagram dondurma linki

instagram hesap dondurma linki

Ruh sağlığımız için sosyal medya detoksu yazı dizimizin ilk yazısı; Instagram dondurma linki. Bu içerikte sosyal medya araçlarından biri olan instagram hesabını geçici veya kalıcı olarak nasıl kapatabileceğinizi ele aldık.

Instagram hesap dondurma linki:

Peki, ruhumuzu ele geçirip günden güne tüketen sosyal medya araçlarından instagram nasıl kapatılır? Instagram dondurma işleminin linki nedir? Instagram hesabı nasıl dondurulur? İnstagram hesabını kalıcı olarak silme mümkün müdür? Instagram hesabı nasıl tekrar aktive edilir?

Instagram hesap dondurma linki:

İnstagram hesabını telefon ile kapatmak mümkün olmadığından instagram dondurma linki için bilgisayar kullanmanız gereklidir. Bilgisayarınızın tarayıcısından instagram.com sayfasına ve buradan kişisel hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize girip Profili Düzenle butonuna tıklamalısınız. Burada sağ altta Hesabımı geçici olarak kapat butonunu göreceksiniz; oraya tıkladığınızda, instagram hesabınızı neden kapatmak istediğinizi soran bir soru kutucuğu çıkacak; herhangi bir neden belirtebilirsiniz. Daha sonra onay için şifreniz sorulacak. Şifrenizi girdiğinizde hesabınız geçici olarak kapanacak.

instagram hesap dondurma linki

Instagram hesabınızı yeniden aktive etmek isterseniz, bunun için instagram hesabını geçici olarak kapattıktan sonra 24 saat geçmesi gerekmektedir. Çünkü, instagram hesap dondurma işleminden sonra 24 saat boyunca hesap yeniden aktif hale getirilemez. 24 saat içinde giriş yapılmaya çalışılırsa, instagram yanlış şifre uyarısı verir.

24 saat sonrasında hesabınızı aktif hale getirmek isterseniz, bunun için telefonunuz yeterli olacaktır. Bu kez de bu işlemi bilgisayar üzerinden yapamazsınız; telefon gerekli. Instagram hesap açma için telefonunuzdan dondurduğunuz hesaba şifrenizle giriş yaptığınızda hesabınız yeniden aktif hale gelecektir.

Instagram hesabı nasıl silinir?

Instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak yerine kalıcı olarak silmek istiyorsanız, bu da mümkün. Fakat öncesinde bir hatırlatma yapmakta yarar görüyorum: Instagram hesap silme işlemi yaparsanız; yani instagram hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, hesabı tekrar aktif hale getirmeniz mümkün olmayacak. Bunun yanında aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açma olanağınız yok. Ayrıca sildiğiniz hesabın kullanıcı adını başka bir hesaba da bağlayamıyorsunuz. Sildiğiniz hesaptaki tüm bilgileriniz; fotoğraf, video ve paylaşımlarınız da geri alınamamak üzere siliniyor.

ilginizi çekebilir..  Negatif Enerjiyi Hayatınızdan Uzaklaştırmak İçin 7 İpucu

Instagram hesap silme linki
sosyal medya detoksu instagram hesap dondurma linki

Instagram hesabını kalıcı olarak silmek için; instagram hesap silme linki ile erişebileceğiniz Hesabını Sil sayfasına yönlendiğinizde, öncelikle instagram hesabınız bilgisayarda açık vaziyette değilse giriş yapmanız istenir. Giriş bilgilerinizle hesabınıza giriş yaptığınızda, linkin sizi doğrudan hesap silme sayfasına yönlendirmiş olduğunu göreceksiniz. Fakat hesabınızı silebilmeniz için öncelikle karşınıza çıkacak soru kutucuğundan Hesabını neden siliyorsun sorusuna cevap olabilecek herhangi bir sebep seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bunun üzerine belirecek, Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıkladığınızda hesabınız tekrar aktifleştirilememek üzere başarıyla silinecektir. Tabi bu noktada instagram size bir miktar ”yapma etme” diye ısrarcı olacak. 🙂 Bu sebeple açılır kutucuktaki sebepler içinden Başka bir şey seçeneğini seçebilirsiniz. Böylece kısa kesmiş olur 🙂

instagram hesap dondurma linki

You may also like...

1 Response

  1. Furkan YETEK dedi ki:

    Sitenizi yeni fark ettim ve takip etmek isterdim ancak takip butonu yok sanırım…İnsana davet sitesine de beklerim, blog ailesi olarak daha çok geniş kitlelere yayılmak bizim elimizde…Selam ve Dua ile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir