İlişkide ayrılık çanları çaldığını gösteren 10 işaret!

İlişkide ayrılık çanları çaldığını gösteren 10 işaret

Sevgi; tartışmasız dünyanın en güzel, en saf duygusu. Bunun hepimiz bilincindeyiz fakat; bazı ilişkiler için de ayrılık kaçınılmaz son. İsznsan gerçekten aşık hissettiği zaman mükemmel mutluluk yaşadığı gibi mükemmel hayal kırıklığı da yaşayabiliyor. Ve atlatmak uzun zaman alıyor. Peki kendinizi üzmeye, sizin sevginizi hak etmeyen birisi için gözyaşı dökmenize, ayrılık geliyorsa ondan kaçmaya gerek var mı? İlişkilerde birçok hata kişinin kendisini önemsememesinden kaynaklanıyor. Ayrılık vakti gelen bir ilişki için kafa yormaya, üzülüp yıpranmaya hiç gerek yok. Peki siz ilişkinizden ne kadar eminsiniz? İlişkinizde ayrılık çanları çalıyor olabilir mi? Anlamak kolay!

İlişkide ayrılık çanları çaldığını gösteren 10 işaret

İlişkide ayrılık çanları çaldığını gösteren 10 işaret!

 • Mazeret bulma:

Düşünün ki; bir yemeğe çıkılacak ya da bir hafta sonu aktivitesi yapılacak ama sevgiliniz devamlı mazeret üretiyor. ”Yorgunum, canım istemiyor, kendimi iyi hissetmiyorum, çok yoğun çalışıyorum” vs.. bu gibi durumlar sıklaştıysa durup düşünme fayda var; ayrılık geliyor olabilir. Çünkü gerçekten seven bir insan ne yapar eder size vakit ayırır.

 • Kavgaların artması:

İlişkilerde hepimiz zaman zaman tartışmalar yaşıyoruz. Fakat kavgalar sıklaştıysa ve sizin en ufak hareketiniz onun gözüne batmaya başladıysa; kavgalarınız sonuçlanmıyor, bir çözüm bulunmuyor ve üstü kapatılıyorsa sevgi bitmiş, ayrılık vakti gelmiş olabilir. Çünkü; her konuda uzlaşamıyor olsak bile seven insanlar arasında ufak şeyler büyümemeli ve orta yol bulunmalıdır.

 • Çıkar ilişkisi:

Sizinle sadece kendi istediği zamanlar görüşüyor, canı sıkıldığında arıyor ve size kendi çıkarları doğrultusunda mı yaklaşıyor? Hiçbir şey söylemeden bırakın gitsin! Siz bir eşya değilsiniz ve sizi sadece canı sıkıldığında ve canı istediğinde arayamaz. Böyle bir haksızlığı kendinize yapmayın. Bu ayrılık ona müstehaktır.

 • Yalnız zaman:

İlişkilerde mutlaka iki tarafın da kendine ait zamanı olmalı. Bu evlilik için de geçerlidir. Herkesin yalnız kalmaya, kendine özel zaman ayırmaya ihtiyacı vardır. Fakat bu yalnız zaman geçirme istekleri fazla olmaya başladıysa; ya ayrılık vakti gelmiştir ya da partnerinizin bir sıkıntısı vardır.

 • Karşılaştırma:

Bu sadece gönül ilişkilerinde değil; arkadaşlık, aile ilişkilerinde de geçerlidir. Siz bir bireysiniz ve özelsiniz. Her insan birbirinden farklıdır. Hem dış görünüş olarak hem de içsel olarak sizi kıyafetinizle, saçınızla, karakterinizle yargılayan ve karşılaştırma yapan o insan, ayrılık çanlarını çalıyordur. Eğer başkalarını beğeniyorsa onlarla olsun sizinle değil.

 • Geleceğe yönelik plan:

Senelerdir aynı kişi ile birliktesiniz; fakat onun hayalleri ve gelecek planları içinde siz yoksunuz. Dünya turuna çıkmaktan bahsediyor, diye düşünelim; bunu birlikte de gerçekleştirebilirsiniz fakat sizin adınız bile geçmiyor. Ayrılık vakti geldiğini düşünmeye başlamanızın zamanı gelmişte geçiyor bile…

 • Cesaretlendirme:

Diyelim ki; yeni bir işe giriyorsunuz ya da bir bölüm kazandınız. Fakat sevgiliniz size devamlı yapamazsın, sen o meslekte ilerleyemezsin, o işler sana göre değil vb. şekilde cümleler kuruyor. Karşınızda ki insan kim olursa olsun sizin geleceğinize karışmaya, müdahale etmeye hakkı yok; ki hele de sizin cesaretinizi kırmaya hiç hakkı yok! Sizi tanıdığı için sizi bilinçlendirmeye çalışması, destek olması farklıdır. Hayatınıza karışıp sizin hayat enerjinizi kemirmesi başkadır. Bu tarz insanlar hayatta kendilerinden başka hiç kimsenin başarılı olabileceğine inanmayıp köstek olurlar. Hayatınızın hiç bir yerinde olmaması gerek insanlardır bunlar ve böyle bir ilişkide ayrılık vakti gelmiştir.

 • Aldatma:

Umarım bunu yaşamamışsınızdır ve daha kötüsü yaşadığınız halde ilişkiye devam etmemişsinizdir. İnsanın kendine yapabileceği en büyük haksızlık sevilmediği bir ilişkide çaba gösterip bitmemesi için uğraşmaktır. Ayrılık onu korkutmuyor ki; onun gözü sizden başkasını görmüş ve size bu sadakatsizliği yaşatabilmiş. Bunları sineye çekerek nasıl devam edebilirsiniz bu ilişkiye? Unutmayın ki ilişkide en önemli şey güven ve saygıdır. Bunlar olmadan sevgi bile olamaz. Ayrılık vakti!

 • Soğumak:

Bir zamanlar sevgilinizin sevmeye bayıldığı saçlarınız artık ona sıkıcı geliyor. Devamlı size mana buluyor ve eleştiriyor. İnsanlar sevgilileri için saçlarını kestirmiyor. Ya da boyatmıyor ya da onlar için giyinmiyor. İnsan ne yaparsa, kendini öyle iyi hissettiği için yapar. Karşınızdaki insan sizi gerçekten seviyorsa olduğunuz gibi sever. Her halinizle sever. O sarışın seviyor diye saçlarınızı sarı mı yapacaksınız? Ya da o sizi kaslı görmek istiyor diye mi spora başlayacaksınız? Kısacası sizden soğuyan ve ayrılık çağıran kişi, size mana bulmaya başlar ve her şey onun gözüne batar. Ayrılık vakti gelmiştir…

 • Bağımlılık:

Sevgilinizle aranızda gerçek bir sevgi mi var; yoksa birbirinize bağımlı mısınız? Bunu nasıl anlayabilirsiniz?

ilginizi çekebilir..  3 adımda Aile bütçesini korumak için neler yapabiliriz

Gerçek bir sevgide; birbirinizi her zaman korursunuz, sevginizi ve saygınızı birbirinizden esirgemezsiniz, her koşulda birbirinize destek olursunuz. Birbirinizin özel alanlarına saygı duyarsınız. İki tarafın da arkadaşları ve onlara ayıracak zamanları vardır. Ailenizle görüşmenizden, onlarla vakit geçirmek istemenizden daha doğal hiçbir şey yok. Birbirinizi iş alanında desteklersiniz. Kendi tecrübelerinizi onunla paylaşarak en büyük destekçisi siz olursunuz.

İlişkinizde bağımlılık varsa; her yere birlikte gitmenizi, her şeyi birlikte yapmanızı, arkadaşlara zaman ayırmamanızı, herkesten çok onunla zaman geçirmenizi bekleyebilir. ”Ee ne var bunda? İnsan sevdiği insanla yapmak ister her şeyi” demeyin. Bağımlılık ve sevgi arasında o kadar ince bir çizgi vardır ki çoğu zaman insan fark edemez. Bağımlılık ile ilerleyen bir ilişki sağlıklı bir ilişki değildir ve ayrılık getirir. İlerleyen zamanlarda sorunlar büyür ve konuşamayacak hale gelirsiniz. Evet siz birbirinizi sevebilirsiniz ama kendinize özel alanlarınız olmalı, hayatınızda sadece birbiriniz yoksunuz. Bu şekilde ilerleyen bir ilişkinin bittiği; yerini bağımlılığa bıraktığı nettir. Ayrılık vakti gelmiştir.

Yazımızda, ilişkide ayrılık çanları çaldığını gösteren 10 işaret konusunu ele aldık. Son olarak şunu unutmayın siz değerlisiniz ve hiç kimse vazgeçilmez değildir. Size değer vermeyen karşılıklı güvene saygıya ve sevgiye bağlı olmayan ilişki için ayrılık kaçınılmazdır. Sadece sizin çabalamanızla bir ayrılık ertelenemez. Kendinizden taviz vererek hiçbir yere varamaz ve gün geçtikçe özsaygınızı yitirirsiniz. Sevgiyle kalın…

Ayrıca; İlişkilerde yıpranma sebepleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

You may also like...

3 Responses

 1. Emine dedi ki:

  Bir iliskide saygi sevgi bitmisse artikiliskiden soz etmek dogru olmaz. Sonrasinayriljktir zaten

 2. mikail dedi ki:

  genelde bu dönemde soğumak ve sıkılmak etkili oluyor ilişkilerin bitmesinde

 3. Seçil dedi ki:

  Aldatma en kötüsü tabii ki ama bence ondan sonrada çıkar ilişkisi geliyor, bu daha çok iki yüzlülük.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir