Sosyal medya detoksu 3- Facebook hesap silme linki

facebook hesap silme

Sosyal medya detoksu ana başlığı ile oluşturduğumuz yazı dizimizin önceki alt başlıklarında Instagram hesap dondurma linki ile Twitter hesap silme linki konularını ele almıştık. Hayatımızı çepeçevre saran ve bizi telefonlarımıza ya da bilgisayarlarımıza esir hale getiren sosyal medya uygulamalarından kurtulma kararımızı hala sürdürüyorsak, bugün ele alacağımız uygulamaya geçebiliriz: Facebook hesap silme.

Facebook uygulamasındaki hesap için bir daha kullanmamak üzere silme işlemi uygulanacaksa bunun için öncelikle yazımızı okumanızda yarar. Facebook hesap silme işlemi ile mevcut hesabınız bir daha açılamamak üzere silinecektir. Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemi yapıldığında facebook hesap dondurma işleminde olduğu gibi hesabın tekrar aktifleştirilmesi malesef mümkün değildir.

Facebook hesabını dondurma işlemi ile hesabınıza yeniden dönüş sağlamanız mümkün iken Facebook hesabını kalıcı olarak silme ile uygulamaya dair kişisel tüm verilerinizi silebilirsiniz. Bu noktada hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce bilmeniz gerekenler olabilir:

Facebook hesabını kalıcı olarak silmeden önce…

 1. Hesabınızı sildiğinizde hesabın silinmesi için 30 gün beklemeniz gerekiyor. Yani hesabınız hemen silinmiyor ve 30 gün içinde vazgeçmeniz halinde geri dönebiliyorsunuz.
 2. Facebook hesap silme konusunda kararlıysanız, facebook hesabınıza bu 30 gün boyunca bir daha giriş yapmamanız gerekiyor. Aksi halde facebook hesap silme işleminiz başarısız olacaktır.
 3. Facebook hesabını kalıcı olarak silme, uygulamadaki fotoğraf video gibi verilerinizin kaybolmasına sebep olacağından, gerekli görüyorsanız bunları herhangi bir hedefe indirmenizde yarar var.
 4. Herhangi bir facebook grubunda ya da facebook sayfasında yönetici konumda iseniz, hesabınızı sildiğinizde sayfanın veya grubun da silinmemesi için sayfaya/gruba yeni yönetici atamanız gerekiyor. Bunun için izlemeniz gereken adımlar: Ayarlar>Sayfa görevleri>Yeni bir sayfa görevi ver (Görevlendirmek istediğiniz kişinin adını yazıp yandaki görevlerden yönetici seçeneğini tıklayın.) Ardından alt kısımdan kendi yöneticiliğinizi kaldırın.
 5. Hesabınızı kapatabilmeniz için facebook hesabınızdaki tüm uygulamaları kaldırmanız gerekiyor. Aksi halde uygulamalar hesabınızda hareketlilik yarattığından 30 günlük silme süresini etkileyecek ve hesabınızda hareketlilik olduğundan facebook hesap silme işleminiz başarısız olacaktır. Facebook uygulamalarını kaldırmak için izlemeniz gereken yol: Ayarlar>Uygulamalar ve internet siteleri>Uygulamayı seçin>Kaldır a tıklayın. Ya da uygulamalarınız anasayfada kısayollar bölümünde görünüyorsa, her uygulamanın sağ yanındaki üç nokta(•••) ibaresine tıklayıp karşınıza çıkacak olan uygulamayı kaldır seçeneği ile kaldırabilirsiniz.
ilginizi çekebilir..  Stresi Azaltmak İçin Her Gün Uygulamanız Gereken 10 Adım

Facebook hesap silme linki

Facebook hesap silme işlemi öncesinde yukarıdaki uyarıları okuduysanız, artık facebook kalıcı olarak hesap silme işlemine geçebiliriz.

Bunun için Facebook hesap silme linki bağlantısına tıklayarak hesap silme sayfasına doğrudan yönlenebilirsiniz.

 • Hesabınız açık değilse kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda hesap silme sayfasına yönleneceksiniz.
 • Karşınıza Hesabı kalıcı olarak silme kutusunda Facebook’un Hesabı dondur ile Bilgilerini indir olmak üzere iki uyarı ve önerisi çıkacak. Bu uyarı ve önerilerin altında Hesabı sil butonunu göreceksiniz.
 • Buraya tıkladığınızda Bu hesabın sana ait olduğunu doğrula kutucuğu çıkacak, kutucukta hesap doğrulaması için şifreniz istenecek.
 • Şifrenizi girdiğinizde son bir uyarı ve onay kutusu çıkacak.
 • Kalıcı hesap silme işlemini onayla kutucuğunda şifre girip Hesabı sil seçeneğine tıkladığınızda hesabınız için 30 gün sonra kalıcı olarak silinmek üzere, hesap silme süreciniz başlamış olacak.

Hesabımı silmekten vazgeçtim!

Bu durumda hesap kapatma işlemi için onay verdiğiniz tarihten itibaren takip eden 30 gün içinde mevcut kullanıcı adı ve şifrenizle normal giriş ekranından giriş yapmalısınız.

Giriş yaptığınızda karşınıza Hesabının ••• tarihinde silinmesi planlandı şeklinde uyarı kutucuğu çıkıyor. Bu kutucuğun alt kısmında Silmeyi İptal et ve Silmeyi onayla seçenekleri görülüyor. Silmeyi iptal et seçeneğine tıkladığınızda, hesabınızı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

facebook hesap silme

Hesabımı geçici bir süre dondurmak istiyorum!

O halde, Facebook hesabı kalıcı olarak silme işlemi yerine Facebook hesap dondurma ya da Facebook hesabı geçici kapatma işlemini yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler:

 • Facebook hesap dondurma linki bağlantısına tıklayın.
 • Gelen ekranda şifrenizi isteyecek. Şifrenizi girin.
 • Gelen sayfada Ayrılma nedeni seçeneklerinden birini seçip Dondur seçeneğine tıklayın.facebook hesap silme
 • Hesabını dondurmak istediğinden emin misin kutucuğunu da Şimdi dondur seçeneği ile onayladıktan sonra hesabınız geçici olarak kapanacak, yani dondurulacaktır.
ilginizi çekebilir..  Sosyal medya detoksu - 1: Instagram dondurma linki

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir