Ev dekorasyon fikirleri ile eviniz stilinizi yansıtsın

Ev dekorasyon süreci en çetrefilli ama aynı zamanda en keyifli süreçtir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken birçok konu olduğu da muhakkaktır. Öyle ki yanlış seçimler hayal kırıklığı yaratabilir. Mesela; kullanacağınız renkler, objeler, seçimlerinizin evinize uyumu, bütçeniz, vs.. gibi konularla yaratmak istediğiniz tarz arasında gereken bütünlüğün oluşmaması beklentinizden farklı bir ev dekorasyonu ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu sebeple evinizi dekore ederken aşağıdaki konularda dikkatli olmanızda yarar vardır.

1. Tarzınızı yansıtan bir tema belirleyin!Ev dekorasyon fikirleri ile eviniz stilinizi yansıtsın

Evinizin teması sizin ruhunuzun yansımasıdır. Bu yüzden tarzınızla özdeşleşen bir tema belirlemelisiniz. Temanızı belirlemeden ev dekorasyon sürecine geçerseniz, dekorasyonunuzda kopukluklar olabilir. Hani bir eşyamız vardır, “atsan atılmaz, satsan satılmaz” deriz; işte bu gibi bir durum yaşayanabilir ve çok beğenerek aldığımız bir obje, hiç de umduğumuz gibi durmayabilir. Sürekli gözümüze batar. Bu durumda o obje bizim temamıza uymamış demektir. O halde tarzımıza göre tema, temamıza göre seçim 🙂

2. Temanıza uygun, haliyle sizi yansıtan renkler seçin!Ev dekorasyon fikirleri ile eviniz stilinizi yansıtsın

Dilerseniz tüm evde tek renk tercih edin, dilerseniz her duvarı farklı bir renge boyayın; fakat seçtiğiniz renklerin size etkisini daima ön planda tutun. Hayat tarzınıza, ruhunuza ve bunların kimliğe bürünmüş hali olan temanıza uygun renklerle evinizi kişiselleştirin. Seçeceğiniz renklerin evinizin ışık alma oranı, tavan yüksekliği ve oda genişliği ile uyumlu olması ayrıca önemli bir detaydır. Sizi en çok rahatlatan renkleri ön planda tutun. Eşyalarınız için seçeceğiniz renklerde de bu kriterleri göz önünde bulundurun.

ilginizi çekebilir..  Hangi odada hangi kokular tercih edilmelidir?

3. Evinize uygun eşyalar seçin!Ev dekorasyon fikirleri ile eviniz stilinizi yansıtsın

Müşterilerime sık sık söylerdim; dünyanın en güzel mobilyalarını da seçseniz, evinize uymadıktan sonra, sonuç hayal kırıklığıdır. Evinizi dekore ederken yapacağınız seçimler, hem tarzınızı yansıtmalı hem de evinize uymalıdır. Eşyalarınız iç içe olmamalıdır, görünmelidir. Bu yüzden eşyalarınızın boyutları ile kullanım alanlarının genişliği uyumlu olmalıdır.

4. Ev dekorasyon bütçenizi belirleyin!Ev dekorasyon fikirleri ile eviniz stilinizi yansıtsın

Ev dekorasyon sürecinin sonunda alacağınız hazzın daha yüksek olması için en iyi fiyatla en güzelini yapabilmeniz önemlidir. Bütçe belirlemezseniz, seçenekleriniz çok fazla artar; bu da kafanızın karışmasına, yanlış seçimler yapmanıza ve ekonomik hataya neden olur. Belirli bir bütçeye göre hareket ederseniz, daha programlı olabilir ve beklentilerinizi karşılayacak ürünleri kafanız karışmadan seçebilirsiniz.

5. Her şeyi planlayın, planlarınızı not edin!Ev dekorasyon fikirleri ile eviniz stilinizi yansıtsın

Ev dekorasyon süreci başladığında kontrolü elinizde tutmak ve hiçbir detayı atlamamak için tüm düşüncelerinizi not edip planlayın. Bu sayede daha sağlıklı ve kontrollü alışverişler yapabilir, daha sağlıklı kararlar verebilir ve ev dekorasyon sürecinizi pratikleştirebilirsiniz. Ayrıca yaşayabileceğiniz kararsızlıkları ve unutkanlıkları, oluşabilecek hayal kırıklıklarını ve dekorasyon sürecinin uzamasını da önlemiş olursunuz.

6. Aksesuar seçiminizi sona bırakın!Ev dekorasyon fikirleri ile eviniz stilinizi yansıtsın

Aksesuar seçimi işin en eğlenceli kısmı. Evinizin dekorasyonu için aklınızdaki tüm fikirleri uyguladıktan sonra evinizin yeni şekline uyumlu, tabi ki yine sizin tarzınıza uyan ve evinizin teması ile bütünleşecek aksesuarlarla ev dekorasyon sürecinizi tamamlayabilirsiniz.

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

3 thoughts on “Ev dekorasyon fikirleri ile eviniz stilinizi yansıtsın

 • Aralık 18, 2017 tarihinde, saat 3:55 pm
  Permalink

  güzel tavsiler ev dizecek arkadaşlar ciddiye alsın derim.

  Yanıtla
 • Aralık 18, 2017 tarihinde, saat 11:22 pm
  Permalink

  İlk önce bütçe belirlemek lazım daha sonra da sırayla tavsiyelerinizden devam edilmeli. Ben daha çok minimalist bir tasarım beğeniyorum birçok konuda.

  Yanıtla
 • Aralık 21, 2017 tarihinde, saat 3:46 pm
  Permalink

  görseldeki dekorasyon çok güzel gözüküyor her insan böyle bir evinin olmasını ister ama maliyetli tabi

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir