2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası

2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası

Ayakkabı bilhassa biz hanımlar için büyük bir tutku. Fakat ayakkabıyı yalnızca bir ihtiyaç olarak görenler bile, seçimleriyle her yıl değişen modaya uyum sağlıyor. Hal böyle olunca moda trendleri de her yıl değişiyor, çeşitleniyor. 2017 ayakkabı modası adeta 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası için bir ön gösterimmiş. Öyle ki; 2017nin devamı ve kat be kat gelişmiş versiyonu, 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası ile gümbür gümbür geliyor. Özellikle renk çeşitliliği; cesaret isteyen neon ve metalik renklerle bu yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor. Modellerde ise, eski-yeni kombinesiyle bol çeşit göze çarpıyor. Fakat; kısa topuklar, kare topuklar, kısa sivri burunlar 2017 sezonunda boy göstermeye başlamış olsa da, bu yaz moda sahnesinde tam anlamıyla en önde olacak. Peki 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası hangi modeller ve hangi renklerle geliyor? Buyurun birlikte bakalım.

2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası

Hafta içi hafta sonu; kısa topuklar

2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası sıradışı modellerle geliyorken, şüphesiz en dikkat çeken modeller kısa topuklular. Özellikle kedi ayağı olarak da bilinen model 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modasına damgasını vuruyor. Renklerle de canlılık ve hareket kazandırılan kısa topuklu modeller 2018 ilkbahar-yaz modası denildiğinde akıllara ilk gelen modellerden. Hafta içi iş temposunda ince topuklar daha çok tercih edilirken; hafta sonu canlı renkler ve kısa kare topuklar şıklığın tamamlayıcısı olacak gibi görünüyor.

Bu sezon özellikle göze çarpan renk çeşitliliği kısa topuk trendinde fazlaca göze çarpıyor. Öyle ki; göz alıcı metalik yeşil, sarı, kırmızı,gümüş, gold, gri ve mavileri vitrinlerde sıkça görmeye başladık. Bu renkler ve modellerde; estetik, şıklık ve enerji 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası ile bir araya toplanıyor.

ilginizi çekebilir..  Cilt lekeleri için doğal zerdeçal maskesi

Farklı tarzlarıyla zarafetin ifadesi; stiletto

Stilettonun modası geçtiydi, geçiyordu, geçecekti derken; 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası, yeni tarzlarıyla fark yaratan stilettoları ile çok konuşulacak gibi. Özellikle; ofis kadınlarının zarafetini tamamlayacak birbirinden tarz stilettolar, 2018de de zarafetin baş temsilcisi. Tercih edilen renkler ise; düz renklerden ziyade kombine renkler. Mesela; kırmızı, beyaz, siyahlı renk kombinasyonlarının bir arada kullanıldığı stilettolar ile ofis şıklığına 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası estetiği dokunacak. Bunun dışında stilettoda metalik gri de bu bahar ve yazın favori rengi.

Bir zaman yolculuğu; Yüksek ökçe kare topuk
2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası

80lerin ayakkabı modası, 2016 bahar ve yazında yeniden canlanmıştı malumunuz. 2017de bir duraksama yaşasa da 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası ile yeniden davetkar bir tarza büründü. Yüksek ökçelerde kare topuklar hem kullanım kolaylığı, hem şıklığı ve hem de havasıyla 2018de de hanımların ayaklarını süsleyecek. Üstelik güncellenen modelleri ile albenisi de kat be kat artmış durumda. Renk konusunda, sezonun cıvıl cıvıl renkleri ile metalik renklere bu modelde de sık rastlanıyor. 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası ile sezon boyu vitrinlerde çok göreceğiz.

Her dönemin vazgeçilmezi; platform topuklular

Yani kullanım kolaylığı demişken, bu konuda her dönemin, her zamanın lideri tabi ki platform topuklular.

Topuklu sevip de rahat edememek nasıl bir çiledir; işte platform topuklar ile hem bu çile bertaraf edilmiş oluyor, hem de şıklık ve tarz bizden yana oluyor. Modası geçmeyen platformlar, hemen her yıl zamana ve trendlere uygun olarak güncelleniyor. Pek tabii 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası ile bilhassa rengarenk platform topuk sandaletlerle çokça karşılaşacağız.

İlle de rahatlık ama mutlaka şıklık; topuksuz sandaletler

“Ben topuklu sevmiyorum; benim için rahatlık demek, düz tabanlı ayakkabı demek” diyenler için de; 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası kayıtsız değil. Çeşit çeşit düz tabanlı sandaletleri, bu sezon çok göreceğiz. Özellikle düz taban sandaletler ve sivri burun babetler 2017 sonrasında 2018 ilkbahar-yaz ayakkabı modası ile ışıldayacak. Sandaletlerde çeşit ve üretim neredeyse sınırsız. Her tarza her kullanım alanına hitap edecek sandaletler vitrinleri renklendirmeye başladı bile.

ilginizi çekebilir..  Evde Manikür Suyu Nasıl Hazırlanır? Detaylı Anlatım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir